O mnie

W moim życiu są dwie wielkie pasje.

Pierwsza to Bóg, moja Tęsknota i Prawda, Stwórca i Zbawiciel. Nie wiem, dlaczego On wciąż o mnie walczy i nie daje mi o sobie zapomnieć, ale ponoć o gustach się nie dyskutuje.
Druga to literatura. W słowach spędzam sporą część życia, z tą pasją związałam swoją edukację oraz życie zawodowe.

Blog Po książkach do Nieba powstał z połączenia dwóch wątków. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć recenzje książek chrześcijańskich. Przyglądam im się pod dwoma względami: po pierwsze – czy są pożywną strawą dla ducha, czy jałowym kleikiem, bądź, o zgrozo, trucizną, co jad będzie wsączać w poczciwe chrześcijańskie dusze, a po drugie – czy ta pożywna strawa dobrze smakuje. Uważam, że wymaganie od książki chrześcijańskiej tego, żeby miała intrygującą fabułę, nieoczywistych bohaterów, piękny język i unikała tendencyjności – a zatem była po prostu kawałkiem dobrej literatury – nie jest jakimś szczególnym nietaktem. Recenzje książek znajdują się w – uwaga, będzie zaskoczenie że hej – zakładce KSIĄŻKI.

Co jeszcze znajdziecie na blogu?

INDEKS

Wszystkie zrecenzowane tytuły w jednym miejscu. Czyż to nie brzmi jak bajka? Z indeksu dowiecie się także, co to jest literatura chrześcijańska oraz jakie jej typy funkcjonują w przyrodzie.

DLA DUCHA

W Ruchu Rodzin Nazaretańskich, do którego przystaję już od dobrych kilku lat, istnieje coś takiego jak grupa dzielenia. Na tej grupie mówimy o swoim doświadczeniu Boga, o trudnościach w wierze, cudach codziennych, przemyśleniach, o tym jak w naszym życiu wygląda jakiś konkretny aspekt związany z wiarą. Ważne, że osobiście, swoim własnym głosem. Ku umocnienia i pokrzepienia naszego rodzeństwa w wierze. W kategorii DLA DUCHA chciałabym podzielić się z Wami kilkoma refleksjami oraz anegdotami z życia duchowego. I tak jak w grupie dzielenia są to rzeczy, które przeżywam ja, dlatego tego mojego gadania proszę nie traktować jako oficjalne nauczanie Kościoła Katolickiego. Choć staram się głosić prawdę, mogę się mylić.

 

 


O mnie

Agata Weronika Bobryk, z wyznania katoliczka, z wyboru związana ze wspólnotą Ruchu Rodzin Nazaretańskich, z natury wielbicielka cudów, małej drogi św. Teresy z Liseux, długich rozmów na tematy mniej lub bardziej poważne oraz kolorów (naprawdę nie wiem, dlaczego ludzie często nie zwracają na nie uwagi).  Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje teksty można przeczytać również na łamach „Przewodnika Katolickiego”.